• 11 kwietnia 2022

Ekoapki – technologia może nam skutecznie pomóc w codziennych nawykach

Ekoapki – technologia może nam skutecznie pomóc w codziennych nawykach

Ekoapki – technologia może nam skutecznie pomóc w codziennych nawykach 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

Przyjrzyjmy się codziennym nawykom i zadbajmy o środowisko naturalne. Pomocnym narzędziem okazują się ekoapki, które pomogą posegregować śmieci albo podpowiedzą, gdzie najbliżej można kupić zdrową żywność. Dzięki nim sprawdzimy skład produktów, zweryfikujemy jakość powietrza w okolicy albo włączymy się do sąsiedzkiej wymiany jedzenia. Powszechnie dostępna technologia może nam skutecznie pomóc.

ZdroweZakupy 

Nie wszystkie produkty dostępne w sklepach są dla Ciebie jednakowo zdrowe. Jeżeli chcesz uniknąć niepożądanych składników w żywności to poniższa aplikacja jest dla Ciebie. Najaktualniejsza baza produktów w Polsce! Szybkie informacje i weryfikacja produktów.

Spacerownik

Spacerownik pokaże Ci, gdzie w okolicy kupisz kawę z certyfikatem Fairtrade, ekologiczną pastę do zębów, zjesz wegański obiad albo kupisz ubrania z drugiej ręki.

PlantSwapp

Wirtualny Targ Roślin, gdzie możesz sprzedać, kupić i wymieniać rośliny, rękodzieło i akcesoria. Społeczność miłośników roślin.

iNaturalist

Jedna z najpopularniejszych aplikacji przyrodniczych na świecie pomaga rozpoznać rośliny i zwierzęta wokół Ciebie.

Gdzie wyrzucić?

Aplikacja podpowiadająca, jak segregować odpady i śmieci.

Pan Śmieciarz

Aplikacja pomagająca w trafnym segregowaniu odpadów.