• 7 kwietnia 2022

Akademia PLGBC w szkole podstawowej w Ornontowicach

Akademia PLGBC w szkole podstawowej w Ornontowicach

Akademia PLGBC w szkole podstawowej w Ornontowicach 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

12 kwietnia poprowadzimy lekcje ekologiczne dla klas piątych i szóstych jednej ze szkół podstawowych w Ornontowicach. Podczas spotkania z młodzieżą przedstawione zostaną aspekty zrównoważonego domu/mieszkania. To projektowanie, budowa i użytkowanie w sposób przyjazny środowisku, z korzyścią dla zdrowia i komfortu mieszkańców. To także szereg codziennych aktywności, które może podjąć każdy z nas.

Oszczędność zasobów (wody i energii), dbałość o bioróżnorodność w otoczeniu, segregacja odpadów, modernizacja naszych domów/mieszkań pod kątem niwelowania negatywnego wpływu budynku na środowisko, to działania, które muszą zostać podjęte, abyśmy jako społeczność byli w stanie sprostać wyzwaniom przyszłości.

Zachęcamy do świadomych wyborów i zrównoważonych zmian.Każdy z nas jako obywatel jest także częścią społeczności i może odegrać kluczową rolę w tworzeniu zdrowych, przyjaznych i zrównoważonych przestrzeni w budynku i jego otoczeniu. Wszystko zaczyna się w domu. Warto wybierać i działać świadomie dla zdrowia, komfortu oraz lepszego życia.

Spotkania poprowadzą ekspertki Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC:

  • Monika Kmera, Marketing Manager
  • Magdalena Wojtas, Sustainable Development Manager