• 16 grudnia 2021

Przed nami kolejny webinar Nowej Akademii – Wirtualny przewodnik

Przed nami kolejny webinar Nowej Akademii – Wirtualny przewodnik

Przed nami kolejny webinar Nowej Akademii – Wirtualny przewodnik 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

Każdy z nas jest użytkownikiem albo właścicielem domu/ mieszkania. Chcemy zachęcić Cię do wprowadzenia zmian w codziennych nawykach, aktywnościach: oszczędności zasobów: energii i wody, zachowywania bioróżnorodności, wyboru zdrowych i bezpiecznych materiałów, segregacji odpadów,  zaangażowania w projekty ekologiczne, bliskie środowisku.

Weź udział 28 grudnia o 14.00 w webinarze organizowanym przez Nową Akademię – portal który pozwala w ciekawy sposób wykorzystać potencjał aplikacji internetowych, programowania, nowoczesnych technologii, grywalizacji i wielu innych narzędzi do realizacji interesujących i angażujących zajęć lekcyjnych, zarówno na żywo jak i online. Webinar poprowadzi Marketing Manager w PLGBC – Monika Kmera. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy dołączyć. 

Zrównoważony dom/mieszkanie to projektowanie, budowa i użytkowanie w sposób przyjazny środowisku. To także szereg aktywności, które może podjąć każdy z nas dla zdrowia i lepszego życia. Zaprosimy Cię do Wirtualnego Przewodnika po zrównoważonym domu/mieszkaniu. Budynki są jak ludzie, oddziałują na nas i my na nie. Korzystajmy z tego mądrze i świadomie, wszystko zaczyna się w domu! Każdy z nas ma kluczową rolę w przechodzeniu do zdrowszych i bardziej przyjaznych przestrzeni w domu i otoczeniu.

Od 2018 r. jako Marketing Manager w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, realizuje zadania PR i promocji PLGBC. Współpracuje z mediami i innymi organizacjami branżowymi. Organizuje wydarzenia stowarzyszenia, w tym PLGBC Green Building Symposium. Koordynator projektu „Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy”, wyróżnionego w Konkursie dla Zaangażowanych ngo i startupów, organizowanego przez Small Step Matters (2021). Współprowadzi warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Akademia PLGBC. Prowadziła także spotkania i prelekcje dla młodzieży oraz studentów nt. CSR. Organizator cyklu inspiracyjnych spotkań dla uczniów szkoły podstawowej (2019-2020). Finalistka konkursu MP Power Awards 2019 w kategorii Stowarzyszenie. Autorka i koordynator projektu odpowiedzialności społecznej biznesu opartego o wolontariat pracowniczy „Fortress z Aniołami”, we współpracy firmy oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach. Projekt doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i przedstawiony w Raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” wśród najlepszych praktyk MŚP w 2011 r. Absolwentka Wydziału Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Public Relations Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Prywatnie – wolontariusz osoby niepełnosprawnej. Aktywna kobieta i mama, właścicielka adoptowanego kota i psa. Niezmiennie ciekawa nowych przestrzeni miasta.