• 15 grudnia 2021

Zapraszamy na webinar Nowej Akademii – Budynki są jak ludzie

Zapraszamy na webinar Nowej Akademii – Budynki są jak ludzie

Zapraszamy na webinar Nowej Akademii – Budynki są jak ludzie 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

Przestrzenie, w których funkcjonujemy, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dowiedz się jakie praktyki stosować, żeby poprawić jakość życia jednocześnie dbając o środowisko.

Weź udział 20 grudnia o 16.00 w webinarze organizowanym przez Nową Akademię – portal który pozwala w ciekawy sposób wykorzystać potencjał aplikacji internetowych, programowania, nowoczesnych technologii, grywalizacji i wielu innych narzędzi do realizacji interesujących i angażujących zajęć lekcyjnych, zarówno na żywo jak i online. Webinar poprowadzi Sustainable Development Manager w PLGBC – Magdalena Wojtas. Udział jest bezpłatny, wystarczy dołączyć. 

Magda ukończyła z wyróżnieniem anglojęzyczne studia political science w ramach grantu na Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi. Jej praca podejmująca temat wpływy budownictwa na politykę klimatyczną UE została wyróżniona i opublikowana w zeszytach naukowych Civitas Hominibus. Magda jest również absolwentką architektury na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, którą ukończyła również z wyróżnieniem. Uczestniczyła wówczas w wyjazdach studyjnych m.in. w ramach współpracy z Politechniką Lwowską. Jej projekt opierający się na założeniach Celów Zrównoważonego Rozwoju znalazł się w gronie najlepszych projekt dyplomowy. Szerzy świadomość oraz proekologiczne podejście do projektowania. Od 2019 roku członek zarządu stowarzyszenia OSOM w Gliwicach. W kręgu jej zainteresowań znajduje się kształtowanie polityki klimatycznej, problemy legislacyjne oraz wdrażanie strategii opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju. Współpracuje z redakcjami, portalami branżowymi jak również licznymi uczelniami w ramach Konferencji Naukowych. W Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC odpowiada za rozwój inicjatyw w tym m.in. programy edukacyjne, grupy robocze oraz cykle webinariów PLGBC. Aktywizuje zrzeszonych Członków do działań propagujących zielone podejście do budownictwa. Aktywnie współpracuje z gronem blisko 200 firm i instytucji.