• 26 listopada 2021

Zapraszamy na webinar z cyklu PLGBC_budynki_jak_ludzie: Akustyka

Zapraszamy na webinar z cyklu PLGBC_budynki_jak_ludzie: Akustyka

Zapraszamy na webinar z cyklu PLGBC_budynki_jak_ludzie: Akustyka 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

Podczas webinaru 29 listopada o godz. 10.00 będziemy rozmawiać z ekspertem o roli jaką odgrywa akustyka i sposobach na niwelowanie hałasu. Naszym ekspertem będzie Henryk Kwapisz ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach Komfort Ciszy. Spotkanie będzie moderować Magdalena Wojtas, PLGBC.

Niepożądane dźwięki dochodzące z zewnątrz (hałasy z ulicy, kroki współmieszkańców idących korytarzem, szumy instalacji czy rozmowy sąsiadów) mogą wpłynąć na poczucie braku prywatności, komfortu, czy zakłócenie snu. Cisza w mieszkaniu gwarantuje nam właściwy odpoczynek i poczucie komfortu. Długotrwałe narażenie na hałas o natężeniu już 60 db (głośna rozmowa) może wywoływać rozdrażnienie, złe samopoczucie, pogorszenie koncentracji, zmęczenie psychiczne i fizyczne.

W ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy zapraszamy do udziału w cyklu webinariów z ekspertami na temat elementów zrównoważonego mieszkania/domu.

Chcemy zachęcić Cię do wprowadzenia zmian w codziennych nawykach, aktywnościach w Twoim domu. Oszczędzając wodę, sortując odpady, dbając o obecność zieleni w Twoim otoczeniu, oszczędzając energię, wybierając zdrowe i bezpieczne materiały, angażując się w projekty ekologiczne, bliskie środowisku – tworzysz zrównoważony dom i przyczyniasz się do przeciwdziałania zmianom klimatu. Wybieraj i działaj świadomie dla zdrowia i lepszego życia. Mamy nadzieję, że zainspirujesz także innych do działań.

Patronat: Ekoblog @ewelina.ulanicka, Fundacja Na Zielonym, Nowl Eco, OSOM Gliwice

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana rejestracja.