• 16 sierpnia 2021

Wkrótce kolejny webinar z cyklu PLGBC_budynki_jak_ludzie: Zielone otoczenie

Wkrótce kolejny webinar z cyklu PLGBC_budynki_jak_ludzie: Zielone otoczenie

Wkrótce kolejny webinar z cyklu PLGBC_budynki_jak_ludzie: Zielone otoczenie 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

Podczas webinaru 16 września o godz. 12.00 będziemy rozmawiać z ekspertem o zielonym otoczeniu – tym najbliższym i tym dalszym oraz rozjaśnimy pojęcie biorożnorodności.

W ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy zapraszamy do udziału w cyklu webinariów z ekspertami na temat elementów zrównoważonego mieszkania/domu.

Do swojej przestrzeni mieszkaniowej spróbuj wprowadzić rośliny doniczkowe i popraw swój komfort życia. Jako członek wspólnoty, mieszkaniec bloku czy właściciel domu masz wpływ na to, jak będzie wyglądało jego zielone otoczenie. Zachowanie bioróżnorodności w otoczeniu zapewnia dbałość o środowisko, ale także komfort i przyjemność spędzania czasu we wspólnej, zielonej przestrzeni. Czym właściwie jest bioróżnorodność i dlaczego jej utrzymanie jest dla nas istotne? Dowiesz się podczas webinaru.

Naszą ekspertką będzie Ewa Nowacka, Architektka i Architektka Krajobrazu w Calla. Spotkanie będzie moderować Magdalena Wojtas, Sustainable Development Manager, PLGBC.

Chcemy zachęcić Cię do wprowadzenia zmian w codziennych nawykach, aktywnościach w Twoim domu. Oszczędzając wodę, sortując odpady, dbając o obecność zieleni w Twoim otoczeniu, oszczędzając energię, wybierając zdrowe i bezpieczne materiały, angażując się w projekty ekologiczne, bliskie środowisku – tworzysz zrównoważony dom i przyczyniasz się do przeciwdziałania zmianom klimatu. Wybieraj i działaj świadomie dla zdrowia i lepszego życia. Mamy nadzieję, że zainspirujesz także innych do działań.

Patronat: Ekoblog @ewelina.ulanicka, Fundacja Na Zielonym, Nowl Eco, OSOM Gliwice

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana rejestracja.