• 30 lipca 2021

Kampania PLGBC Tydzień w EKOdomu: To Ty tworzysz zrównoważony dom

Kampania PLGBC Tydzień w EKOdomu: To Ty tworzysz zrównoważony dom

Kampania PLGBC Tydzień w EKOdomu: To Ty tworzysz zrównoważony dom 1024 576 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy

Tydzień w EKOdomu jest kampanią edukacyjną online organizowaną przez PLGBC w ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy.

W dniach 23-29 sierpnia ruszamy z kampanią Tydzień w EKOdomu. Chcielibyśmy zachęcić Cię do wprowadzenia zachowań, które przyczynią się do zmiany Twojego domu na zrównoważony. Udowodnimy, że ekologiczny dom to nie tylko zaprojektowanie go i wybudowanie, ale także codzienne nawyki podczas jego użytkowania. Małe zmiany mają wpływ zarówno na Twój komfort i zdrowie, oszczędność zasobów, jak i na ochronę środowiska naturalnego.

Przez cały tydzień będziemy publikować w mediach społecznościowych treści, które zachęcą Cię do działania. Każdy dzień będzie poświęcony innemu zagadnieniu. Wyjaśnimy podstawowe pojęcia, pokażemy przykłady zrównoważonych rozwiązań w domu. Będziecie mieli możliwość zadania ekspertowi nurtujących pytań i osobiście się zaangażować.

Jak Ty tworzysz zrównoważony dom? Pokaż nam swoje dobre praktyki: wyślij na adres mjasiewicz@plgbc.org.pl zdjęcia/nagrania jak już prowadzisz EKOdom (segregujesz śmieci, zbierasz deszczówkę, dbasz o domowe rośliny, oszczędzasz energię itp.). Wasze propozycje pokażemy w mediach społecznościowych PLGBC podczas Tygodnia w EKOdomu. Autor/ka najbardziej ekologicznego rozwiązania otrzyma wejściówkę na największe wydarzenie hybrydowe w obszarze zrównoważonego budownictwa w Polsce: 11. PLGBC Green Building Symposium, które odbędzie się 7 października w Hotelu Sound Garden w kompleksie Business Garden w Warszawie.

Obserwuj nas podczas Tygodnia w EKOdomu i zaangażuj się. Wszystko zaczyna się w domu.