• 16 lutego 2021

Wprowadzamy się do nowego projektu

Wprowadzamy się do nowego projektu

Wprowadzamy się do nowego projektu 1024 683 Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy
W lutym br. rozpoczęliśmy pierwsze prace i zadania w ramach projektu BUDYNKI SĄ JAK LUDZIE. ZDROWE, ZIELONE MIESZKANIA I DOMY z grantu Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Co zrobimy:

  • Omówimy obszary zrównoważonego domu/mieszkania, podzielimy się wiedzą o tym, jak stworzyć i zadbać o zdrowe i komfortowe przestrzenie w Twoim domu, myśląc o jakości życia. Podpowiemy, jak oszczędzać zasoby wprowadzając ekonawyki i zarządzać budżetem domowym,
  • Przygotujemy propozycje aktywności przyjaznych środowisku angażujące wszystkich domowników, a także zaproponujemy, jak możesz poszerzać wiedzę o zrównoważonym życiu,
  • Zorganizujemy webinaria z udziałem ekspertów, a także spotkania w spółdzielniach, wspólnotach, TBSach. Przygotujemy inspirujące wywiady z ambasadorami projektu, opracujemy toolkit – wzorcowy regulamin zielonego domu (dla różnych typów budynków), zorganizujemy kampanię: Tydzień w zdrowym, zielonym mieszkaniu/domu.

Na bieżąco będziemy Was informować o etapach projektu, wydarzeniach i zadaniach poprzez kanały komunikacji: stronę internetową projektu, media społecznościowe i newslettery.

Będą też dodatki.
Jest akcja i mobilizacja, cieszymy się bardzo.

Więcej o starcie projektu tutaj.